OCZYWIŚCIE TAK! Działania prowadzone przez biblioteki uczestniczące w Programie Rozwoju Bibliotek i współpracujące od kilku lat z Fundacją Komeńskiego dowodzą, że biblioteka to świetne miejsce również dla najmłodszych dzieci, rodziców i opiekunów, zaś bibliotekarki są zaangażowanymi i kreatywnymi animatorkami zajęć.

Na tej stronie przedstawiamy bogactwo działań i doświadczeń bibliotek, które pracują z małymi dziećmi i rodzicami w swoich placówkach.

Materiał do niniejszej strony powstał w oparciu o efekty ponad 4-letniej współpracy z 222 bibliotekami z całej Polski w zakresie prowadzenia zajęć dla małych dzieci. Zależy nam, by do jak najszerszego grona odbiorców dotarły dobre i sprawdzone pomysły, wskazówki, dobre rady ale także wyzwania, z jakimi Bibliotekarki-Animatorki zajęć dla małych dzieci i rodziców, radzą sobie na co dzień.

SERDECZNIE WSZYSTKIM PANIOM BIBLIOTEKARKOM DZIĘKUJEMY ZA PODZIELENIE SIĘ SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI I REFLEKSJAMI ORAZ GRATULUJEMY ŚWIETNYCH POMYSŁÓW I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

Na stronie można dowiedzieć się, dlaczego warto zapraszać małe dzieci właśnie do biblioteki, gdzie poszukiwać finansowego wsparcia dla swoich działań, w jaki sposób się nimi chwalić w swojej społeczności. Znajdzie się tu także wiele inspiracji i podpowiedzi, jak efektywnie wprowadzać ofertę dla małych dzieci w swojej bibliotece. A jeśli publikacja ta trafiła do rodzica / opiekuna, w którego bibliotece nie ma tego typu działań – może ją użyć jako zachęty dla swojej biblioteki do wprowadzenia takiej oferty.

Zachęcamy, zapraszamy i życzymy miłej lektury.
Zespół biblioteczny w Fundacji Komeńskiego